Kimim

1974 yılında doğdu, Özel Eyüboğlu Koleji’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra Wharton School’da İşletme dalında Los Angeles International University’de Psikoloji dalında yüksek lisansını ve  Avrasya Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi dalında doktorası tamamladı.

Kariyerine ASTEM’de satış sorumlusu olarak başladı ve sırasıyla PTS’de önce Satış Müdürlüğü, daha sonra Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Irak’ta Albir International’da Ülke Müdürü, kendi firması olan Büşra’da Şirket Ortağı ve Tet Makina’da Genel Müdür olarak görev yaptı.

2005-2010 yılları arasında Pakistan Hükümeti, Türkiye Fahri Yatırım Konsolosu olarak görev yaptı.

2005 yılından bu yana, 50.000’den fazla kişiye 40.000 saatin üzerinde eğitim verdi. Pazarlama ve Satış eğitimleri dışında, birçok özel ve kamu kurumuna eğiticinin eğitimi, iletişim, sunum teknikleri, liderlik ve yönetim konularında eğitimler hazırladı ve sundu. Önce Mimar Sinan Güzel Sanatlar daha sonra İstanbul Arel ve İstanbul Aydın Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır.

Özellikle yönetim-organizasyon ve pazarlama konularında yayınlanmış birçok bilimsel araştırması bulunmaktadır.

Best (Banka Sigorta), Subcon, Termoklima dergilerinde düzenli olarak köşesi ile yer almaktadır.

Evli ve bir erkek çocuk babası olan Zeki Yüksekbilgili, kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir.